5 bin klima çöp oldu

İstanbul’un en büyük ticaret merkezlerinden biri olan Perpa önemli bir adım atarak merkezde bulunan 5 bin klimayı devre dışı bıraktı. İstanbul’un en büyük ticaret merkezlerinden biri olan Perpa önemli bir adım atarak merkezde bulunan 5 bin klimayı devre dışı bıraktı. 12 milyon liraya mal olan çevreci girişim 69 bin metre kare alana kurulu Perpa’daki 5 bin klimanın sökülmesiyle sağlandı. Daha önce ısıtma ve soğutmanın yapıldığı klimalar yerine iş yerlerinin üzerinden geçen 33 kilometre uzunluğundaki özel boru sistemi ile yapılacak.

Yeni dönemle birlikte daha katılımcı bir yönetim anlayışına göre hareket edeceklerini vurgulayan Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Bundan sonraki süreç daha farklı olacak. Hem istihdam hem de ekonomi olarak önemli katkı sunan insanlarsınız. Buraların altyapısını hazırlamak bizim görevimiz. Bizim yetkili arkadaşlarımızla buranın yetkilileri bir araya gelip ortak toplantı yapsın ve sorunları çözsün. İmar sıkıntısı ile ilgili olarakta bizim arkadaşlarımız ve buradaki esnaf herkesin gözü önünde toplantılar yapsın. Sizler için en güzeli neyse o yönde kararlar çıksın. Allah kanunu değil, değiştiririz, Perpa esnafının sıkıntılarını çözeriz.”

Başkan Topbaş “Biz sizlerle karşı karşıya değil yan yana olacağız. Bundan sonra plan süreçleri başta olmak üzere Perpa’nın geleceği hakkında plan yapılacaksa bu sizlerle olacak. Perpa, Perşembe Pazarı’nın yükünü azaltmak için kuruldu, trafiği etkilemiyor. Yeni yapılan iklimlendirmenin açılışını yapıyoruz. Bize düşen İBB olarak İstanbul’un her alanında bu tip düzenlemelerin yapılmasına destek sağlamak” diye konuştu.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com