Esnek (flexible) Boru Çeşitleri ve Kullanım Yerleri

Paylaş
 

Alüminyum Esnek (Flexible) Hava Kanalları

Alüminyum esnek (flexible) hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz sistemlerinde kullanılan çok amaçlı bir izolesiz (yalıtımsız) esnek (flexible) hava kanalıdır.
Alüminyum malzemenin yüksek gerilimli helezon çelik tel takviyesiyle üretilmiştir. İzolesiz alüminyum esnek (flexible) hava kanalları sızdırmazdır. İzolesiz alüminyum esnek (flexible) hava kanalları, son derece yüksek esneme, bükülme ve sıkıştırılabilme özelliğine sahiptir. Oval, yuvarlak ve köşe birleşme yerlerinde montajı kolaydır.

Daire kesitli alüminyum esnek (flexible) hava kanalı

Daire kesitli alüminyum esnek (flexible) hava kanalı

Isı İzoleli Alüminyum Esnek (Flexible) Hava Kanalları

Isı izoleli alüminyum esnek (flexible) hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılmaktadır. Çok katlı laminasyonlu alüminyum malzemenin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle
üretilen ısı izoleli alüminyum esnek (flexible) hava kanalları serisi, alüminyum esnek (flexible) hava kanallarının 25/50 mm kalınlığında, 16 kg/m³ yoğunluğunda cam yünü ile izole edilmesiyle üretilmiştir. İzolasyon malzemesinin üzerine alüminyum bir dış ceket, yani nem bariyeri giydirilmiştir.

Isı izoleli alüminyum

Isı izoleli alüminyum esnek (flexible) hava kanalı

Polyester Esnek (Flexible) Hava Kanalları

İzolesiz polyester esnek (flexible) hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılmaktadır. Çok katlı laminasyonlu polyester malzemenin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilmiştir. İzolesiz polyester esnek (flexible) hava kanalları sızdırmazdır.

İzolesiz polyester esnek (flexible) hava kanalları, son derece yüksek esneme, bükülme ve sıkıştırılabilme özelliğine sahiptir. Oval, yuvarlak ve köşe birleşme yerlerinde montajı kolaydır.

İzolesiz polyester

İzolesiz polyester

Isı İzoleli Polyester Esnek (Flexible) Hava Kanalları

Isı izoleli polyester esnek (flexible) hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılmaktadır. Çok katlı laminasyonlu polyester veya metalize polyester malzemelerin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilen izolesiz polyester esnek (flexible) hava kanallarının 25/50 mm kalınlığında, 16 kg/m³ yoğunluğunda cam yünü ile izole edilmesiyle üretilmiştir. İzolasyon malzemesinin üzerine metalize polyester bir dış ceket, yani nem bariyeri giydirilmiştir.

 

 

Isı izoleli polyester

Isı izoleli polyester

Takviyeli PVC Endüstriyel Esnek (Flexible) Hava Kanalları

İzolesiz PVC esnek (flexible) endüstriyel hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve toz aktarma sistemlerinde kullanılmaktadır. Aşırı titreşimli veya sürekli hareketlilik gerektiren sistemlerde kullanılabilir.
Son derece mukavim takviyeli PVC şeritlerin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilmiştir. İzolesiz PVC esnek (flexible) endüstriyel hava kanalları sızdırmazdır.

İzolesiz PVC esnek

İzolesiz PVC esnek

Isı İzoleli PVC Endüstriyel Esnek (Flexible) Hava Kanalları

Isı izoleli PVC esnek (flexible) endüstriyel hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri içinde kullanılmaktadır. Aşırı titreşimli veya sürekli hareketlilik gerektiren sistemlerde kullanılabilir. Son derece mukavim takviyeli PVC şeritlerin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilen PVCafs serisi izolesiz PVC esnek (flexible) endüstriyel hava kanallarının 25/50 mm kalınlığında, 16 kg/m³ yoğunluğunda cam yünü ile izole edilmesiyle üretilmiştir. Isı izoleli PVC esnek (flexible) endüstriyel hava kanalları sızdırmazdır. İzolasyon malzemesinin üzerine nem bariyeri giydirilmiştir.

Isı izoleli PVC esnek

Isı izoleli PVC esnek

Alüminyum, PVC Kombinasyonlu Esnek (Flexible) Hava Kanalları

Alüminyum ve PVC kombinasyonlu esnek (flexible) hava kanalları, kaynak dumanı tahliyesi, aşırı yoğuşma ihtimali olan sistemler, yoğun kimyasal gazlı ortamlar ve yüksek mekanik mukavemet istenilen uygulamalar için kullanılmaktadır. Çok katlı laminasyonlu alüminyum malzemenin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilen alüminyum esnek (flexible) hava kanallarının üzerine sıkı bir şekilde PVC ceket giydirilmesiyle üretilmiştir. PVC ceket, mekanik mukavemeti artırmakla birlikte, bir nevi nem bariyeri özelliği de taşımaktadır. Hava sızdırmaz alüminyum ve PVC kombinasyonlu esnek (flexible) hava kanalları, ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri için de son derece uygun ve verimlidir.

Alüminyum ve PCV kombinasyonlu (flexible)  hava kanalı

Alüminyum ve PCV kombinasyonlu (flexible) hava kanalı

 

Alüminyum Yarı Esnek (Flexible) Hava Kanalları

Alüminyum yarı esnek hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan hava aktarım sistemleri, atık gazuygulamaları ve özellikle mekanik mukavemet istenilen uygulamalarda kullanılan hava kanalıdır. Safi metal alüminyum şeritlerin özel bir üretim tekniği ile büzdürülüp birbirlerine kenetlenmesiyle üretilmiştir.

Ağır Hizmet PVC Endüstriyel Esnek (Flexible) Hava Kanalları

PVC endüstriyel esnek (flexible) hava kanalları, yüksek hava hızı, yüksek basınç dayanımı istenilen özellikle vakum gerektiren sistemlerde kullanılmaktadır. Talaş vb. kaba partiküllerin transferinde, aşırı titreşimli ve sürekli hareketlilik gerektiren sistemlerde kullanılabilir. Son derece mukavim PVC şeritlerin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilmiştir. Sızdırmazdır.

Siyah-Beyaz İzolesiz Endüstriyel Esnek (Flexible) Hava Kanalları

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

DMCA.com