Japon dev, Türkiye’yi merkez üssü yapıyor

Paylaş
 

Dünyanın önde gelen klima üreticilerinden General, Türkiye’de kendi satış ve hizmet ağını kurma kararı aldı.

Japon şirketlerinin Türkiye ilgisi artarak devam ediyor.

25 yıldır ülkemizde distribütörler aracılığıyla ürünleri satılan dünyanın önde gelen klima devlerinden General, Türkiye’de de kendi satış ve hizmet ağını kurma kararı aldı.

Merkezi İstanbul Maltepe’de olan FG Europe Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Toshiyasu Ohno, “25 yıldır distribütörler aracılığıyla Türkiye’deydik. Ancak gelişen ve büyüyen Türkiye pazarı, bizi kendi satış ve hizmet ağımızı kurmaya yöneltti.” dedi.

FG Europe Klima Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Toshiyasu Ohno ve FG Europe Klima Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Olaş, General Klima’nın yatırım kararı ve Türkiye hedeflerini paylaşmak için 3 Şubat 2015 tarihinde İstanbul Point Hotel Barbaros’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Dünyanın 12 ülkesinde 1 numara

Toshiyasu Ohno, “Dünyanın 12 ülkesinde 1 numara olan General, 25 yıl boyunca Türkiye’de distribütörlerce temsil edilen ve satılan bir marka. Distribütörler de General ile prestij sağlayıp satışta farklı markalara ağırlık vermişler. 25 sene az bir zaman değil, elbette güçlü bir bilinirliğimiz var. Ama yine de bizim geliş amaçlarımızın başında kendi markamızı öne çıkarmak yer alıyor. Bir başka nedense tüm Japon şirketlerinin artık distribütörlük sistemini bırakıp kendilerinin Türkiye’ye geliyor olması. Bu dünyada da yaygın bir eğilim ve biz de bunun gerisinde kalmak istemedik.” diye konuştu.

Dünyanın en büyük 5’inci pazarı Türkiye 

Türkiye’nin VRF -merkezi- klima sistemlerinde dünyada en büyük 5. pazar olduğuna dikkat çeken Toshiyasu Ohno, sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye’de 1.5 milyar dolar civarında bir pazar var. Türkiye, pazar büyüklüğü açısından Çin, Japonya, ABD ve Güney Kore’den hemen sonra geliyor. Yatırım kararımızda bu çok önemli bir göstergeydi. Birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği, ısıtma ve soğutmanın aynı merkezi sistemde sağlandığı VRF, ilk yatırımı maliyetli ama uzun vadede çok daha kârlı bir sistem. Bu sebeple de şirketlerin daralan kâr marjları nedeniyle maliyet avantajının önemli hâle gelmesi ve enerji tasarrufu gibi diğer gerekçelerle dünya üzerindeki birçok şirket VRF’e sistemine geçiyor.”

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com