Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz

Klima alırken her şeyden önce olarak, klima’nın ne kadar alana ve ne kadar uzağa vurabilecegine dair uzmanında destek almaktır ve soru sormaktır.

* Alacagınız klima’nin söküp takma gibi işlemlerinin ne derece zorlukta oldugunu öğrenmelisiniz.
* Klimayı kullandıgın sürece ne kadar süre garanti verdiği ve her zaman destek sağlayan bir firma olup olmadıgını kesinlikle sormalısınız.
* Uygun ve ucuz fiyatla en kaliteli firma’dan almak önemlidir. Kampanyaları takip ederek ulaşabilirsiniz.
* Daha çok alana hizmet veren ve vuran bir klima her zaman en iyi ve en kaliteli klima anlamına gelmez! Buna dikkat ederek alış-veriş yapınız.
* Klima’nın özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. On/ Off klimalar yerine çok daha tasarruf eden, İnverter klima türü tercihen kullanılmalıdır.
* Klimanızın ses derecesine her zaman dikkat edilmelidir. Buna göre alış-veriş yapılmalıdır. Yüksek seste bir klimayı kimse tercih etmez. Bu neden en az ses çıkaran, sessiz klimalar alınmalıdır. Ses seviyesi sağlığınızı doğrudan etkileyecektir.
* Klima’nın kullanım kumandısının olmasına özen gösteriniz.
* Son olarak hep reklam yapan firma her zaman iyi olmaz. Bunu göz önünde bulundurarak klima’nın özelliğine göre, klimayı seçmeniz en sağlıklısı ve iyisi olacaktır.
* Klima almadan öncede bakım ve onarım konularından kesinlikle bilgi edininiz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Adnan dedi ki:

    Merhabalar 20 ve 16 metrekarelik iki odaya klima almayı düşünüyorum. Az enerji tüketen kışında iyi ısıtan uzun vadeli kullanabileceyim klima önerirmisiniz.teşekkür ederim.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com