Klimada Uyku Modu Nedir

Paylaş
 

Klima uyku modunda çalıştırıldığında, sıcaklık ortamda uyumaya uygun konfor şartlarını sağlamak için gerektiği kadar artıp azalabilir. Örneğin yatak odasına konulacak klimalarda uyku modu çok önemli bir özelliktir. Çünkü uyku modunda çalışan bir klima, hava akımını ve ortam sıcaklığını otomatik olarak uyumakta olan insanları rahatsız etmeyecek seviyede ayarlar.

Klimada uyku modu ne işe yarar ?

İnsanlar uyurken vücut sıcaklığı 1-2 derece düşer; böyle bir durumda oda sıcaklığının aynı kalması bazen insanların uykusunun bölünmesine ve kalitesiz bir uyku süreci geçirmesine neden olur. Uyku modunda olan bir klima ise; yarım saat sonra 1 derece, 1 saat sonra da sıcaklığını 2 derece artırır. Klimanın bulunduğu oda da yatanlar da bu uyku modu özelliği sayesinde vücut sıcaklığı düşmüş bile olsa ortam sıcaklığının artması ve hava akımının düzenlenmesiyle üşümeden rahat bir uyku uyurlar. Yaklaşık 6 saat sonra da klima kendi kendisini kapatır. Yani kişi klimayı kapatmak için uyanmayacağı için uykusu da bölünmemiş olur.

Programlama özelliği olan klimaların en önemli yanı gereksiz enerji tüketimini azaltmak ve uyku esnasında kaliteli bir uyku geçirmenizi sağlamak olduğundan hem cebiniz hem de sağlığınız için önemlidir.

Klimada Uyku Modu Nedir

Klimada Uyku Modu Nedir

 

Klima uyku moduna nasıl alınır ?

Kumandanızdan SLEEP tuşuna basarak uyku modunda çalıştırabilirsiniz. Bu tuşa basıldığında klima uyku moduna geçer veya uyku modundan çıkar

Etiketler:
gece modu
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com