Klimayı Doğru ve Verim Kullanmanın Yolları

*Soğuk hava akımının önünde uzun süre kalmayınız.Uzun süre doğrudan soğuk hava akımına maruz kalmak sağlınıza zarar verebilir. Yatmadan önce ve çocukların, yaşlıların ya da hastaların kaldığı odalarda özellikle dikkatli olun.

*Hayvan ya da bitkileri doğrudan hava akımının karşısında bırakmayınız. Uzun süre doðrudan sıcak ya da soğuk hava akımına maruz kalmak bitki ve hayvanlara zarar verebilir.

*Kullanım sırasında arada bir odayı havalandırınız. Özellikle klimayla birlikte bir başka ısıtma cihazı kullanılıyorsa, yeterli havalandırma sağlamaya özen gösteriniz.

*Hava filtresini takmadan ya da kirli filtre ile cihazınızı  çalıştırmayınız.

*Zaman ayarını ya da sleep konumu seçimini doğru yapın.

*İç üniteyi ve uzaktan kumandayı televizyon ve radyolardan en az bir metre uzağa yerleştiriniz. Sinyal radyasyonu sistemi olumsuz etkileyip arızaya neden olabilir.

*Klimanıza doğrudan güneş ışığı geliyorsa perde veya panjur kullanınız.

*Klimanın bulunduğu ortama girip çıkarken kapıları uzun süre açık bırakmayın.

Klimanızın yakınında buhar çıkaran cihazlar bulunmamalıdır. Soğutma sırasında iç ortamda su damlacıkları oluşabilir.

Eğer aynı ortamda açık yanmalı başka bir isıtıcı cihaz varsa klimanızın hava üflemesini doğrudan ısıtıcı cihaz üzerine yönlendirmeyin. Sönme ya parlama olabilir.

Klimanızı uygun iç ortam sıcaklığına ayarlayınız.

Klimanızın hava akış yönünü doğru ayarlayın.

Klimanızı kışın uzun bir süre kullanmadığınızda yeniden çalıştırken elektrik anahtarını cihazı çalıştırmadan en az 12 saat önce açınız. Böylece cihaz daha uzun süre ve düzgün çalışabilecektir.

UYARILAR!

Klima cihazları aşırı nemli (banyo vb), parlayıcı ya da aşırı korozif gazların bulunduğu ortamlara, yüksek frekans yayan cihazların (kaynak makinası, tıbbi cihazlar vb.) yakınlarına yerleştirilmemelidir.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com