Manisa’da 500 Bin Klima Üretecek

Paylaş
 

Mitsubishi Electric Corporation, Mitsubishi Electric Turkey tarafından ev tipi klimaların geliştirilmesi ve üretimi için Manisa’da kurulan yeni fabrikasının 12 Aralık’ta üretime başlayacağını açıkladı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 60 bin metrekare alana kurulan fabrika’da yılda 500 bin set klima üretilecek. Fabrikada başlangıçta 146 kişi istihdam edilecek, istihdam zamanla 400’e çıkacak.

Talep çok hızlı artıyor

Mitsubishi Electric, bu yeni yatırımıyla, ev tipi klima talebinde artış beklenen Türkiye ve Avrupa’daki iş hacmini büyütmeyi amaçlıyor. Mitsubishi Electric’in Avrupa’daki klima ve soğutma sistemleri faaliyetleri her geçen gün büyüyor ve Türkiye’deki talebin de ülkenin ekonomik büyümesine ve nüfus artışına paralel olarak artması bekleniyor.

Yeni fabrikanın, Türkiye’de ve Avrupa’daki talep dalgalanmalarına yanıt veren ve ayrıca yerel pazarlara yönelik özel tercihleri ve çevresel gereklilikleri karşılayan esnek bir tedarik zinciri sağlamak üzere lokalizasyon çalışmalarının hızlandırılmasında kilit rol oynaması bekleniyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com