Nem Alma Cihazı Nedir ?

Paylaş
 

Aşırı nem, insana ve çevreye zarar verir. Solunum ve dolaşım yolu rahatsızlıklarında, romatizmal sorunlarda aşırı nem insan sağlığını bozar.

Yapılar ve Eşyalar da en az insanlar kadar nemin olumsuz etkilerinden zarar görür. Duvarlar ve kumaşlar küflenir, ahşaplar çürür, metaller paslanır, boyalar dökülür,elektronik aletler oksitlenme sonucu kullanılamaz hale gelirler. Yapılar ve eşyalar erken eskir. erkenbozulur, boyalar hızla kabarır. Pahalı elektronik aletler onarılamayacak hale gelebilir. Aşırı nem , ısıyı ve soğuğu çok daha yüksek algılar. Isıtma ve soğutma çözümleri ekonomik olmazlar. Kötü kokular üretir.

Nem alma cihazı ortam nemini kontrol altına alır. Nemden kaynaklanan veya nem sayesinde etkinliği artan sağlık sorunlarının oluşmasını engeller. Yapılar ve eşyalar nem alma cihazı sayesinde etkinliği artan sağlık sorunlarının oluşmasını engeller. Yapılar ve eşyalar nem alma ile küf, pas, mantar, bakteri gibi nem zararlarından korunur. Boyalar kabarmaz, camlar buğudan görünmez hale gelmez, kötü kokular oluşmaz.

 

Kaynak: nemalma.com

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com